Яка риба водиться у карпатських природних (гірських річках, струмках, озерах) водоймах. Рибалка у Карпатах.
Риба в карпатських природних водоймах. Основні види карпатської риби, яка водиться в горах Карпат. Зовнішній вигляд її звички, чим харчується, де ловитися, рибні місця.


Карпатські осетрові риби в українських Карпатах представлені одним видом сімейства осетрових − стерляддю.

Дуже рідко у верхів'я Дністра запливає севрюга. Вона нечисленна та переважають особини масою 0,9 кг при довжині 70 см, дуже рідко трапляються екземпляри по 16 кг та довжиною 125 см. Харчується молюсками, ракоподібними, черв'яками. Гібриди стерляді з білугою (бестеры) можна вирощувати у карпатських штучних ставках.
Карпатські стерлядь-подібні риби в річках українських Карпат включають два сімейства − лососевих і харіусових. До перших належать три карпатських аборигенних виду − струмкова й озерна форель та дунайський лосось, або головатица, а також акліматизовані - райдужна та севанска форель, сиг, байкальський омуль та гольц.


Карпатська струмкова форель − красива риба з яскравими чорними та червоними плямами,

піднімається по гірським потокам до 1000 м. та тримається там у місцях з температурою води +16 °С ташвидкістю течії 1-3 м/с. Не терпить брудної води. На 4-му році життя її розміри тіла досягають 30 см при масі 270-350 гр.
Живе у природних умовах Карпат 10-12 років, харчується літаючими над водою комахами, личинками, бокоплавами, молюсками, рибою, жабами.


Дунайський лосось у Карпатах − ендемічний вид риб дунайського басейну.

Тепер зустрічається у верхів'ях Тиси, Прута та Сірету та в їхніх притоках, у яких не порушений природний гідробіологічний режим. У 10 років він досягає довжини 60-70 см при масі 5-6 кг.  Живиться водними організмами − рибою, жабами, тритонами, пуголовками, а також пташенятами. Рідкісний вид, що підлягає абсолютній охороні у Карпатах.
Карпатський харіус (пир) живе в усіх гірських річках Карпат та менш вимогливий до гідробіологічного режиму. Переносить нагрівання води до +20 °С та вище - при швидкості течії 0,6 м/с. Від лососевих відрізняється високим та довгим спинним плавцем, великою лускою, яскравим забарвленням плавників. П'ятирічні особини у Карпатах мають довжину 40-45 см та масу до 1,5 кг. Харіуси тримаються групами по 5-7 особин, поїдають різних водних безхребетних та хребетних. Живуть у Карпатах 10-12 років.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Карпатські щуко-подібні риби у Карпатах представлений двома родинами − щучих та умбрових,

в кожному з яких по одному виду. Щука − найчисленніша риба в слабо-проточних карпатських водоймах з макрогидрофільною рослинністю, тому найбільш часто є об'єктом спортивного рибальства. Часто у Карпатах виловлюють щук масою 4 кг та більше. У 20-річному віці у Карпатах - досягає 10 кг. Живиться різними тваринами, захоплюючи здобич з засідки.
Умбра (евдошка, собача риба) − дунайсько-дніпровського ендемік, що живе в слабопроточних водоймах Карпат у пониззі Боржави, Латориці та у інших карпатських  річках. Тримається групами по 5-7 особин, живиться тваринною їжею. Представляє інтерес як об'єкт акваріумного розведення.


Карпатські коропоподібні риби у Карпатах найчисленніші та налічують - 40 видів, які відносяться до родин коропових

(плотва, вирезуб, ялець, головень, в'язь, краснопірка, зерховка, підуст, лящ, вусань, жерех, лин, карась, короп та ін), вьюнова (звичайний голець, в'юн, щиповка), сом і амиурових (карликовий сомик).


Карпатський карась − масовий та поширений вид, що мешкає в старицях Дністра, Тиси, Прута, в заболочених водоймах Закарпаття та Прикарпаття.

Росте повільно: 4-річні особини у Карпатах сягають 20 см при масі 130-150 гр, 8-річні мають масу 1-2 кг. Живиться нитчастими водоростями. Живе у Карпатах 5-8 років. Важливий об'єкт аматорського рибальства. Лящ в карпатських водоймах зустрічається повсюдно, але ніде не досягає високої чисельності. Веде осіле життя, концентруючись в глибоких ямах у нижніх течіях Стрия, Дністра, Ломниці, Бистриці, Ужа, Латориці, Тиси, Боржави. Маса карпатського ляща 3,5−4,5 кг, довжина до 40 см. Росте дуже швидко, харчується зоопланктоном та донними тваринами. Живе у Карпатах понад 30 років.


Читайте також:

Рибалка у Карпатах. Рибні місця та рибна погода

Найкращі природні фактори для дикої риболовлі у Карпатах


Карпатські вусань, або марена − риба з подовженим хобото-подібним рилом та двома парами довгих вусів. Довжина тіла до 85 см, маса до 4 кг. Любить дільниці гірських карпатських річок з кам'янистим або крупно-піщаним дном та швидкою течією. Харчується донними безхребетними, ікрою та дрібною рибою. Живе у Карпатах до 10 років. Має видовжене стисле з боків тіло довжиною до 25 см та масою до 150 гр. При малому вмісті кисню у воді вдається до повітряного дихання, захоплюючи на поверхні повітря. Бульбашки повітря проходять через кишківник, в задній третини якого сильно розгалужені кровоносні судини, де кисень засвоюється кров'ю. Мешкає у Карпатах - в нижній течії Дністра, Стрия, Свічі, Бистриці, Латориці, Боржави, Ужа, Тиси. Віддає перевагу глибоким водоймам.


Карпатські треско-подібні риби  в українських Карпатах представлені сімейством тріскових,

до якого відноситься єдиний прісноводний вид − минь. Зустрічається в Черемоші та Пруті, рідше в інших річках, хижак, живе у Каратах до 20 років.


Карпатські окуне-подібні риби в Карпатському регіоні об'єднуються у три сімейства:

сімейства окуневих (річковий окунь, судак, берш, великий і малий чопы, йорж), бичкових (бички − гонець, батіг, ротан, головач, кругляк) та керчакових. Чоп великий − ендемік дунайсько-дніпровського басейну, мешкає у рівнинній частині карпатських річок, в старицях. Довжина 35 см, маса 1 кг. Харчується зоопланктоном, поїдає бур'янисту рибу. Живе у Карпатах до 15 років.


Загін карпатських колюшко-подібних риб включає сімейство колюшкових

та один вид – триіглу колючку, яка є морською рибою, заходить у Дністер з Чорного моря. Це маленька рибка з трьома колючими променями на спині, довжиною тіла 6-8 (до 12) див. Живе у Карпатах 4-5 років.


Загін карпатських угре-подібних в карпатському регіоні представлений сімейством річкових вугрів з єдиним видом вугор річковий.

Ловиться в Тисі, Стрию та їх притоках. Це один з небагатьох видів карпатських риб, які проводять у прісній воді більшу частину життя, а для розмноження виходять в море. Нерест починається ранньою весною в північній частині Атлантичного океану на глибині 300-400 (до 1000) м, після чого дорослі риби гинуть. Личинок підхоплює Гольфстрім і за 3 роки переносить до берегів Європи. Молоді вугри які живуть у карпатських річках та сягають довжини 6-7 см здатні переповзати великі відстані по землі. У прісній воді карпатських водойм вугор живе до 10 років. Дуже цінна промислова риба, яка використовується для зариблення водосховищ, озер, ставків та інших внутрішніх водойм Карпат.